Poliisiviranomaisille suunnattu Police Games 2016 16.4.2016 CrossFit Jyväskylä Areenalla

Tapahtumasivu

Kilpailun lajit ja tulokset
laji 1 valmis

Laji 1 KETTERYYS
“Kankaan Kärppä” sponsored by Zeropoint

max 100 pistettä, jokainen osa max 25 pistettä
A. osa yleisliike levynpäälle hypyt 1min maksimitoistot
BURPEE ON A PLATE
B. miehet käsilläseisontapunnerrus STRICT HSPU  3min aikaraja 3 yritystä maksimitoistot yhteenlaskettuna
naiset etunojapunnerrus 3min aikaraja 3 yritystä maksimitoistot yhteenlaskettuna

C. miehet L-pito nojapuilla jalat blokin yläpuolella L-SIT hold on parallettes
naiset pito nojapuilla
maksimiaika 1 yritys

D. boksihyppyrata alkaa 51cm, jatkuu 140cm, n 5cm korotuksin, 30 sekuntia aikaa hypätä tasajalkaa boksin päälle

Box heights:
1) 51 cm 9) 95 cm
2) 56 cm 10) 102 cm
3) 61 cm 11) 107 cm
4) 66 cm 12) 112 cm
5) 76,5 cm 13) 117 cm
6) 81 cm 14) 122 cm
7) 86 cm 15) 128 cm
8) 90,5 cm 16) 140 cm

Laji 1 pisteet

LAJI 1 pisteet  miehet
NRO Nimi Affiliate A. Burpee on plate B. Strict HSPU C. L – sit hold D. Box jump yht laji pist Sija lajissa
8 Janne Kivinen Unaffiliated Hki 15 20 25 25 85 1
16 To 25 20 22 14 81 2
2 Samuel Oksanen CrossFit Jyväskylä 25 22 16 14 77 3
15 Ta CrossFit Jyväskylä 18 15 13 25 71 4
10 Henri Maikkula CrossFit Imatra 15 12 14 25 66 5
6 Jussi Kivimäki Reebok CrossFit Turku 15 14 8 25 62 6
14 Ha CrossFit Jyväskylä 25 16 7 14 62 7
17 TuomasVäyrynen CrossFit Sixtyfive100 8 10 18 25 61 8
3 Sami Tervo CrossFit Mikkeli 18 11 22 9 60 9
11 Heikki Vehmas CrossFit Imatra 15 25 11 7 58 10
1 Tomi Valkonen Unaffiliated Jpää 8 10 16 14 48 11
5 Riku Siren Unaffiliated JKL 9 8 4 25 46 12
12 Eemi Kaarlela CrossFit Santasport 11 8 12 14 45 13
7 Juho Annala CrossFit Lapua 11 14 5 9 39 14
13 Asko Sartanen Unaffiliated Hki 5 8 10 7 30 15
4 Risto Mertala CrossFit Santasport 8 5 9 5 27 16
9 Jani Kotanen CrossFit Jyväskylä 4 5 7 4 20 17

 

Laji 1 pisteet naiset
Nimi Affiliate A. Burpee on plate B. Perfect pushups C. Parallettes hold D. Box jump yht laji pist Sija lajissa
Paula Sorjonen CrossFit Siilinjärvi 25 25 25 25 100 1
M 22 22 22 25 91 2
Ida Vainio CrossFit Hämeenlinna 18 18 20 25 81 3
Kaisa 20 22 18 18 78 4
Anna Muittari CrossFit Jyväskylä 15 15 16 16 62 5
Riikka Laitila CrossFit Jyväskylä 16 16 15 15 62 6

Laji 1 tulokset

naiset

A. Burpee on a plate
Nro Nimi (alku) Toistot Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 26 1 25
6 M 25 2 22
5 Kaisa 24 3 20
2 Ida Vainio 22 4 18
4 Riikka Laitila 19 5 16
3 Anna Muittari 17 6 15

 

B. Pushups
Nro Nimi (alku) Toistot Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 56 1 25
5 Kaisa 48 2 22
6 M 48 3 22
2 Ida Vainio 46 4 18
4 Riikka Laitila 33 5 16
3 Anna Muittari 25 6 15

 

C. PARALLETTES HOLD
Nro Nimi (alku) Tulos (aika) Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 1:29 1 25
6 M 1:25 2 22
2 Ida Vainio 1:14 3 20
5 Kaisa 1:10 4 18
3 Anna Muittari 1:07 5 16
4 Riikka Laitila 0:44 6 15

 

D. BOX JUMP
Nro Nimi (alku) Tulos (cm korkeus) Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 102 1 25
2 Ida Vainio 102 2 25
6 M 102 3 25
5 Kaisa 95 4 18
3 Anna Muittari 90,5 5 16
4 Riikka Laitila 86 6 15

miehet

A. Burpee on a plate
Nro Nimi (alku) Toistot Sija Pisteet
2 Samuel Oksanen 31 1 25
14 Ha 31 1 25
16 To 31 1 25
3 Sami Tervo 29 4 18
15 Ta 29 4 18
6 Jussi Kivimäki 28 6 15
8 Janne Kivinen 28 6 15
10 Henri Maikkula 28 6 15
11 Heikki Vehmas 28 6 15
7 Juho Annala 27 10 11
12 Eemi Kaarlela 27 10 11
5 Riku Siren 26 12 9
1 Tomi Valkonen 25 13 8
4 Risto Mertala 25 13 8
17 TuomasV 25 13 8
13 Asko Sartanen 22 16 5
9 Jani Kotanen 20 17 4
B. Strict HSPU
Nro Nimi (alku) Toistot Sija Pisteet
11 Heikki Vehmas 28 1 25
2 Samuel Oksanen 26 2 22
8 Janne Kivinen 19 3 20
16 To 19 3 20
14 Ha 18 5 16
15 Ta 17 6 15
6 Jussi Kivimäki 16 7 14
7 Juho Annala 16 7 14
10 Henri Maikkula 15 9 12
3 Sami Tervo 12 10 11
1 Tomi Valkonen 9 11 10
17 TuomasV 9 11 10
5 Riku Siren 1 13 8
12 Eemi Kaarlela 1 13 8
13 Asko Sartanen 1 13 8
4 Risto Mertala 0 16 5
9 Jani Kotanen 0 16 5
C. L-SIT HOLD
Nro Nimi (alku) Tulos (aika) Sija Pisteet
8 Janne Kivinen 0:39 1 25
3 Sami Tervo 0:38 2 22
16 To 0:38 2 22
17 Tuomas 0:37 4 18
1 Tomi Valkonen 0:35 5 16
2 Samuel Oksanen 0:35 5 16
10 Henri Maikkula 0:34 7 14
15 Ta 0:33 8 13
12 Eemi Kaarlela 0:30 9 12
11 Heikki Vehmas 0:29 10 11
13 Asko Sartanen 0:26 11 10
4 Risto Mertala 0:23 12 9
6 Jussi Kivimäki 0:22 13 8
9 Jani Kotanen 0:20 14 7
14 Ha 0:20 14 7
7 Juho Annala 0:12 16 5
5 Riku Siren 0:06 17 4
D. BOX JUMP korkeampi parempi
Nro Nimi (alku) Tulos (cm korkeus) Sija Pisteet
5 Riku Siren 140 1 25
6 Jussi Kivimäki 140 1 25
8 Janne Kivinen 140 1 25
10 Henri Maikkula 140 1 25
15 Ta 140 1 25
17 TuomasV 140 1 25
1 Tomi Valkonen 128 7 14
2 Samuel Oksanen 128 7 14
12 Eemi Kaarlela 128 7 14
14 Ha 128 7 14
16 To 128 7 14
3 Sami Tervo 122 12 9
7 Juho Annala 122 12 9
11 Heikki Vehmas 117 14 7
13 Asko Sartanen 117 14 7
4 Risto Mertala 112 16 5
9 Jani Kotanen 107 17 4

_________________________
Laji 2 KUNTO
“SANDBAG TRIATHLON” Sponsored by Budget Sport

500m hiihto
seinän ylitys 185cm korkea
750m juoksu hiekkasäkin kanssa miehet 15kg / naiset 7kg
seinän ylitys
1000m soutu
aikaa vastaan

Laji 2 pisteet ja tulokset
miehet

A. SKI 500M
Nro Nimi (alku) Tulos (aika) Sija Pisteet
10 Henri Maikkula 1:33 1 50
15 Ta 1:35 2 46
2 Samuel Oksanen 1:39 3 43
8 Janne Kivinen 1:39 3 43
3 Sami Tervo 1:40 5 38
6 Jussi Kivimäki 1:40 5 38
11 Heikki Vehmas 1:41 7 34
12 Eemi Kaarlela 1:41 7 34
7 Juho Annala 1:42 9 30
17 Tuomas Väyrynen 1:42 9 30
16 To 1:45 11 28
1 Tomi Valkonen 1:47 12 27
5 Riku Siren 1:47 12 27
13 Asko Sartanen 1:47 12 27
9 Jani Kotanen 1:49 15 24
14 Ha 1:53 16 23
4 Risto Mertala keskeytti 12:00 17 22
B. Triathlon kokonaisaika
Nro Nimi (alku) Tulos (aika) Sija Pisteet
15 Ta 9:18 1 50
2 Samuel Oksanen 9:23 2 46
12 Eemi Kaarlela 9:36 3 43
7 Juho Annala 9:38 4 40
14 Ha 9:55 5 38
6 Jussi Kivimäki 9:58 6 36
10 Henri Maikkula 10:05 7 34
3 Sami Tervo 10:11 8 32
5 Riku Siren 10:12 9 30
17 Tuomas Väyrynen 10:16 10 29
13 Asko Sartanen 10:30 11 28
9 Jani Kotanen 10:33 12 27
8 Janne Kivinen 10:43 13 26
1 Tomi Valkonen 10:46 14 25
11 Heikki Vehmas 10:54 15 24
16 To 11:32 16 23
4 Risto Mertala keskeytti 12:00 17 22

pisteet laji 2 miehet

NRO Nimi A. SKI B. KOK AIKA Yht lajipist Sija lajissa
15 Ta 46 50 96 1
2 Samuel Oksanen 43 46 89 2
10 Henri Maikkula 50 34 84 3
12 Eemi Kaarlela 34 43 77 4
6 Jussi Kivimäki 38 36 74 5
3 Sami Tervo 38 32 70 6
7 Juho Annala 30 40 70 7
8 Janne Kivinen 43 26 69 8
14 Ha 23 38 61 9
17 Tuomas Väyrynen 30 29 59 10
11 Heikki Vehmas 34 24 58 11
5 Riku Siren 27 30 57 12
13 Asko Sartanen 27 28 55 13
1 Tomi Valkonen 27 25 52 14
9 Jani Kotanen 24 27 51 15
16 To 28 23 51 16

Laji 2 naiset tulokset

A. SKI 500M
NRO Nimi Tulos (aika) Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 2:01 1 50
2 Ida Vainio 2:04 2 46
4 Riikka Laitila 2:06 3 43
3 Anna Muittari 2:10 4 40
5 Kaisa 2:13 5 38
6 M 2:17 6 36
B. Triathlon kokonaisaika
NRO Nimi Tulos (aika) Sija Pisteet
6 M 10:21 1 50
3 Anna Muittari 10:24 2 46
1 Paula Sorjonen 10:38 3 43
4 Riikka Laitila 10:55 4 40
2 Ida Vainio 11:05 5 38
5 Kaisa 11:11 6 36

laji 2 pisteet naiset

Nimi A. SKI 500m B. KOK AIKA Yht lajipist Sija lajissa
Paula Sorjonen 50 43 93 1
Anna Muittari 40 46 86 2
M 36 50 86 3
Ida Vainio 46 38 84 4
Riikka Laitila 43 40 83 5
Kaisa 38 36 74 6

_________________________

Laji 3 VOIMA
SISU TOTAL sponsored by ROGUE

1 toiston leuka maksimi miehet / naisilla 1 kerta leukapito maksimiroikunta
2 etukyykkyä maksimi painot
3 maastavetoa maksimi painot

3 lajin KG yhteistulos, naisilla jokainen 1sek leukapito laskettiin 1kg yhteistulokseen

miehet tulokset ja pisteet

Nro Nimi Tulos (KG) Sija Pisteet
2 Samuel Oksanen 395 1 100
15 Ta 395 1 100
10 Henri Maikkula 382,5 3 93
11 Heikki Vehmas 375 4 90
12 Eemi Kaarlela 375 4 90
17 Tuomas Väyrynen 372,5 6 86
6 Jussi Kivimäki 370 7 84
8 Janne Kivinen 367,5 8 82
3 Sami Tervo 347,5 9 80
13 Asko Sartanen 345 10 79
1 Tomi Valkonen 335 11 78
16 To 335 11 78
7 Juho Annala 320 13 76
9 Jani Kotanen 320 13 76
14 Ha 297,5 15 74
5 Riku Siren 272,5 16 73

naiset laji 3 tulokset ja pisteet

Yhteistulos
NRO Nimi Tulos (KG) Sija Pisteet
1 Paula Sorjonen 284 1 100
3 Anna Muittari 269 2 96
6 M 252 3 93
4 Riikka Laitila 241 4 90
5 Kaisa 237 5 88
2 Ida Vainio 207 6 86

_________________________
Laji 4 MAKSIMAALINEN HAPENOTTOKYKY ja YLEISVOIMA (tempaus)
“Heavy assault triplet” sponsored by Foodin

8min aikaa tehdä seuraavat liikkeet (4 settiä nousevin painoin)
12 cal rynnäkköpyörällä
12 yhden käden tempausta  (miesten painot 45lbs, 55lbs, 65lbs, 75lbs naisten painot 25lbs, 35lbs, 45lbs, 55lbs)
12 seinäpallo heittoa (miehet 10ft korkea maali 20lbs pallo, naiset 9ft korkea maali 14lbs pallo)
miehet laji 4 toistot

A. HEAVY ASSAULT
Nro Nimi Toistot Sija
15 Ta 152 1
17 Tuomas Väyrynen 136 2
12 Eemi Kaarlela 132 3
2 Samuel Oksanen 132 3
7 Juho Annala 126 5
14 Ha 121 6
13 Asko Sartanen 120 7
3 Sami Tervo 119 7
11 Heikki Vehmas 119 9
10 Henri Maikkula 117 10
8 Janne Kivinen 114 11
6 Jussi Kivimäki 113 12
1 Tomi Valkonen 112 13
16 To 110 14
9 Jani Kotanen 101 15
5 Riku Siren 86 16
4 Risto Mertala 0 17

_________________________

FINAALI
KAIKKI kilpailijat tekivät 4 ensimmäistä lajia.
4 lajin jälkeen pistetilanne miehet

Yhteistulos 1 2 3 4
Nro Nimi (alku) yht laji pist Yht lajipist Pisteet Pisteet yht sij
15 Ta 71 96 100 100 367 1
2 Samuel Oksanen 77 89 100 93 359 2
10 Henri Maikkula 66 84 93 79 322 3
8 Janne Kivinen 85 69 82 78 314 4
12 Eemi Kaarlela 45 77 90 93 305 5
17 Tuomas Väyrynen 61 59 86 96 302 6
6 Jussi Kivimäki 62 74 84 77 297 7
3 Sami Tervo 60 70 80 82 292 8
11 Heikki Vehmas 58 58 90 82 288 9
16 To 81 51 78 75 285 10
14 Ha 62 61 74 86 283 11
7 Juho Annala 39 70 76 88 273 12
1 Tomi Valkonen 48 52 78 76 254 13
5 Riku Siren 46 57 73 73 249 14
13 Asko Sartanen 30 55 79 84 248 15
9 Jani Kotanen 20 51 76 74 221 16
4 Risto Mertala 27 44 72 72 215 17

 

naisten tulokset 4 lajin jälkeen

1 2 3 4
Nimi yht laji pist Yht lajipist yht lajipist yht lajipist yht sij
Paula Sorjonen 100 90 100 100 390 1
Ida Vainio 81 96 93 86 356 2
M 91 82 86 93 352 3
Kaisa 78 74 90 88 330 4
Anna Muittari 62 83 88 96 329 5
Riikka Laitila 62 81 96 90 329 6

4 lajin jälkeen 8 parasta miestä ja 6 parasta naista pääsivät 3 osaiseen finaaliin, jossa lähdöt porrastettiin 4 lajin kokonaistulosten mukaan 2sekuntia parhaasta, 2 sekuntia toiseksiparhaasta jne takaa-ajoon. Muuten aikaisemmat tulokset nollattiin ja vain finaalilajit merkitsivät.

Finaali osa A:
“AXL RACE” sponsored by TAFFER

aikaraja 8min
4 kierrosta
Köysi miehet 2-2-2-2 , naiset 1-1-1-1
10m askelkyykyt akselitanko päänyläpuolella suorilla käsillä (miehet 50kg, naiset 30kg)
10 roikunnassa varpaat tankoon
10m kävely akselitanko suorillakäsillä

lajin jälkeen 2 miestä putosi ja 1 nainen putosi jatkosta

Finaali osa B: 6 parasta miestä ja 5 parasta naista mukana
2 sekuntia lähdössä porrastukset edellisen lajin perusteella
“BAR MUS AND KB THRUSTERS” sponsored by Total-Training.fi

aikaraja 10min
3 kierrosta:
3-2-1 palomiesleuka (bar muscle up)
15-10-5 kahvakuula thruster (etukyykky + ylöstyöntö) miehet 48kg naiset 24kg
20m kahvakuulien kanto olkapäillä
30-20-10 maastaveto

lajin jälkeen 2 miestä putosi ja 1 nainen putosi jatkosta

FINAALI OSA C
“AREENA SLED RACE with weighted vests” sponsored by CrossFit Jyväskylä

Finaali osa 3: viimeisessä osassa 4 parasta miestä ja 4 parasta naista ratkaisivat podium paikat
ei aikarajaa
5 sekuntia lähdössä porrastukset edellisen lajin perusteella
miehet 10kg painoliivi
naiset 5kg painoliivi

3 kierrosta:
5-10-15 etunojapunnerrusta käsien irroituksella
15m kelkan työntö 15m (miehet kelkka 100kg naiset kelkka 60kg)
150m juoksu
15m kelkan veto
5-10-15 leuat
5-10-15 valakyykyt (40kg / 25kg)

_______
3 osaisen finaalin jälkeen selvisivät voittajana:
miehet
1. Samuel Oksanen
2. Ta
3. Janne Kivinen
4. Sami Tervo

naiset
1. M
2.Kaisa
3.Paula
4.Ida

Galleria by Vesa Muhonen

Video kooste tulee viikon 16 aikana