Spring Challenge -tulokset

Torstaina 14.5. kisatun Spring Challengen tulokset. Tunnelmia kisoista artikkelin lopussa kuvagalleriana.

Miehet:

  1. Alpo ja Turo
  2. Mc Feast Boys
  3. Misters Bikdik
  4. Team Kuhanmuillaeinouse
  5. Team Murhakullit
  6. Young Guns
  7. Team Bacon
  8. Team Lipputangot
  9. Team Vesinenät
  10. Team Vappupekoni
  11. Team Läpsyttäjät
  12. Team Tuplahaukat
  13. Never Give Up (ViTo)

Naiset:

  1. Grazy Sisters
  2. Testo & Estro
  3. Petolliset piirakat
  4. Team Mansen Plikat
  5. CF HML
  6. MCFeastgirls
  7. AsidofilusBifilus
  8. Team AMRAP
  9. Team Liukkaat Letut
  10. Alivelifters
  11. Hikivihreät
  12. Team ”Heikkisen Miia”
  13. Pinkit Puumat
  14. Powerpuff Girls
  15. Dynamic Duo
  16. Kuumat Puumat
  17. Team NoRep
  18. Team Plakkari

Lajikohtaiset tulokset:

Miehet:

laji 1 – Amrap 8 min: Row 1200 while partner hanging, then max reps sit ups with 30 lb ball
Kisaajien nimet Tiimi Vatsat Tie braker soutu aika
Hemmi ja Markus Team Kuhanmuillaeinouse 100 3:54:08
Lasse ja Joonas Team Murhakullit 96 4:16:00
Mikko ja Juha Team Lipputangot 93 3:39:08
Antoni ja petter Young Guns 93 3:43:00
Rami ja Antti Misters Bikdik 87 4:02:06
Petteri ja Tyko Mc east Boys 86 3:53:00
Pekka ja Ville Alpo ja Turo 84 4:05:03
Masa ja Joonas Team Vesinenät 80 4:10:09
Samuel ja Harri Team Vappupekoni 78 4:06:00
Mikko ja Jukka Team Bacon 76 4:07:03
Joni ja Janne Team Läpsyttäjät 76 4:10:00
Aapo ja Joona Team Tuplahaukat 73 4:10:07
Ville ja Tommi Never Give Up (ViTo) 43 4:34:06

 

laji 2a – 4 minutes to find max clean + front squat + jerk (tulos kg)
Antoni ja petter Young Guns 240
Mikko ja Jukka Team Bacon 240
Pekka ja Ville Alpo ja Turo 230
Petteri ja Tyko Mc east Boys 225
Rami ja Antti Misters Bikdik 220
Hemmi ja Markus Team Kuhanmuillaeinouse 217,5
Masa ja Joonas Team Vesinenät 217,5
Mikko ja Juha Team Lipputangot 220
Lasse ja Joonas Team Murhakullit 202,5
Samuel ja Harri Team Vappupekoni 200
Joni ja Janne Team Läpsyttäjät 200
Aapo ja Joona Team Tuplahaukat 200
Ville ja Tommi Never Give Up (ViTo) 140

 

laji 2b – 5 min amrap: 15 m sled push, 15 ball over bar, 15 m sled push, 15 partner burbees
Antoni ja petter Young Guns 198
Mikko ja Jukka Team Bacon 190
Pekka ja Ville Alpo ja Turo 190
Rami ja Antti Misters Bikdik 190
Petteri ja Tyko Mc east Boys 180
Hemmi ja Markus Team Kuhanmuillaeinouse 176
Masa ja Joonas Team Vesinenät 175
Mikko ja Juha Team Lipputangot 171
Lasse ja Joonas Team Murhakullit 169
Samuel ja Harri Team Vappupekoni 165
Joni ja Janne Team Läpsyttäjät 155
Aapo ja Joona Team Tuplahaukat 137
Ville ja Tommi Never Give Up (ViTo) 135

 

laji 3 – 20 minutes time cap (7 parasta)
For time:
50 alt DB snatch 45/35 lbs
40 alt reverse lunges45/35 lbs
30 T2B
20 OHS 52,5/35 kg
10 rope climbs
20 OHS 52,5/35 kg
30 T2B
40 alt reverse lunges45/35 lbs
50 alt DB snatch 45/35 lbs
Rami ja Antti Misters Bikdik 10:35
Pekka ja Ville Alpo ja Turo 10:45
Lasse ja Joonas Team Murhakullit 10:58
Petteri ja Tyko Mc Feast Boys 11:07
Hemmi ja Markus Team Kuhanmuillaeinouse 11:37
Antoni ja petter Young Guns 11:49
Mikko ja Jukka Team Bacon 14:02

 

Finaaliin viisi parasta paria.
Kahden ensimmäisen osan jälkeen aina viimeinen pari tiputettiin pois.
Finaali osa 1 For time (in sets of 5) Time cap 9 min.
80 deadlift 100/70 kg
60 S2OH 60/40 kg
40 C2B
Finaali osa 2 Amrap 6 min
180 m KB front rack carry (in sets of 30 m) – other runs 150 m
max reps HSPU
Finaali osa 3 5 rounds for time
10 x thruster
2 x burbee over the wall (2 reps each
Thruster weights for men: 40-50-60-70-80 kg
Thruster weights for women: 30-35-40-45-50 kg

 

Naiset:

Laji 1 – Amrap 8 min: Row 1200 while partner hanging, then max reps sit ups with 6 kg ball
Kisaajien nimet Vatsat Tie braker soutuaika
Team Mansen Plikat – Martta ja Milka 129 3:31:08
Testo & Estro – Liina ja Heta 122 3:39:09
Grazy Sisters – Sari ja Sanna 122 4:03:00
Team AMRAP – Essi ja Maija 119 3:49:00
MCFeastgirls – Peppi ja Katleena 114 3:50:09
Team Liukkaat Letut – Ida ja Miia 112 4:06:02
Alivelifters – Juuli ja Sipi 110 3:45:00
CF HML – Tarja ja Kiira 108 3:58:00
Petolliset piirakat – Anni ja Lilli 108 4:02:08
AsidofilusBifilus – Anna ja Bettina 103 3:49:08
Hikivihreät – Kirsti ja Anni 103 3:59:00
Powerpuff Girls – Heidi ja Iida 103 4:03:05
Pinkit Puumat – Piia ja Anne 99 4:17:00
Team ”Heikkisen Miia” – Milla ja Viivi 92 4:02:05
Team NoRep – Anni ja Sini 84 4:17:08
Team Plakkari – Lea ja Marissa 82 4:13:04
Kuumat Puumat – Marika ja Suvi 80 4:21:00
Dynamic Duo – Riikka ja Hanna 68 4:32:07

 

Laji 2a – 4 minutes to find max clean + front squat + jerk (tulos kg)
Kisaajien nimet Tulos 2 A laji
Grazy Sisters – Sari ja Sanna 172,5
Testo & Estro – Liina ja Heta 160
Petolliset piirakat – Anni ja Lilli 155
MCFeastgirls – Peppi ja Katleena 137,5
CF HML – Tarja ja Kiira 130
AsidofilusBifilus – Anna ja Bettina 127,5
Team Liukkaat Letut – Ida ja Miia 125
Team AMRAP – Essi ja Maija 125
Team Mansen Plikat – Martta ja Milka 122,5
Alivelifters – Juuli ja Sipi 122,5
Team ”Heikkisen Miia” – Milla ja Viivi 120
Hikivihreät – Kirsti ja Anni 110
Pinkit Puumat – Piia ja Anne 100
Dynamic Duo – Riikka ja Hanna 100
Kuumat Puumat – Marika ja Suvi 95
Powerpuff Girls – Heidi ja Iida 90
Team NoRep – Anni ja Sini 80
Team Plakkari – Lea ja Marissa 80

 

Laji 2b – 5 min amrap: 15 m sled push, 15 ball over bar, 15 m sled push, 15 partner burbees
Kisaajien nimet Tulos 2 B laji
Grazy Sisters – Sari ja Sanna 177
Testo & Estro – Liina ja Heta 177
Petolliset piirakat – Anni ja Lilli 174
AsidofilusBifilus – Anna ja Bettina 171
CF HML – Tarja ja Kiira 171
MCFeastgirls – Peppi ja Katleena 170
Team Liukkaat Letut – Ida ja Miia 145
Team AMRAP – Essi ja Maija 135
Team Mansen Plikat – Martta ja Milka 135
Alivelifters – Juuli ja Sipi 135
Team ”Heikkisen Miia” – Milla ja Viivi 130
Hikivihreät – Kirsti ja Anni 130
Pinkit Puumat – Piia ja Anne 120
Dynamic Duo – Riikka ja Hanna 117
Kuumat Puumat – Marika ja Suvi 117
Powerpuff Girls – Heidi ja Iida 115
Team NoRep – Anni ja Sini 105
Team Plakkari – Lea ja Marissa 60

 

Laji 3 – 20 minutes time cap (7 parasta)
For time:
50 alt DB snatch 45/35 lbs
40 alt reverse lunges45/35 lbs
30 T2B
20 OHS 52,5/35 kg
10 rope climbs
20 OHS 52,5/35 kg
30 T2B
40 alt reverse lunges45/35 lbs
50 alt DB snatch 45/35 lbs
Grazy Sisters – Sari ja Sanna 11:24
Testo & Estro – Liina ja Heta 12:30
Petolliset piirakat – Anni ja Lilli 12:32
Team Mansen Plikat – Martta ja Milka 13:30
CF HML – Tarja ja Kiira 14:03
MCFeastgirls – Peppi ja Katleena 14:50
AsidofilusBifilus – Anna ja Bettina 16:04

 

Finaaliin viisi parasta paria.
Kahden ensimmäisen osan jälkeen aina viimeinen pari tiputettiin pois.
Finaali osa 1 For time (in sets of 5) Time cap 9 min.
80 deadlift 100/70 kg
60 S2OH 60/40 kg
40 C2B
Finaali osa 2 Amrap 6 min
180 m KB front rack carry (in sets of 30 m) – other runs 150 m
max reps HSPU
Finaali osa 3 5 rounds for time
10 x thruster
2 x burbee over the wall (2 reps each
Thruster weights for men: 40-50-60-70-80 kg
Thruster weights for women: 30-35-40-45-50 kg

 

Lisää Mikko Palosaaren ottamia kuvia kisoista löytyy osoitteesta https://www.dropbox.com/sh/3pcjgn74hsnhz9u/AABOTZUeaF5k_5OkvRTOY8u8a?dl=0

Käyttäessänne kuvia mainitkaa kuvaajan nimi.